Ish eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein, ka thënë se Qeveria Kurti duhet ta vazhdojë punën.

“Jam i bindur se Kosova ka nevojë për Qeverinë e tanishme derisa të përfundojë Covid-19 dhe paskëtaj duhet të mbahen zgjedhjet”, është shprehur ai përmes Twitter, transmeton Klan Kosova.

“Kjo është mënyra e vetme për të ruajtur kushtetutshmërinë e procesit dhe për t’u siguruar që Kosova është shtet dhe entitet serioz që aspiron të bashkohet në BE”.

Fleckenstein është anëtar i Partisë Social Demokrate të Gjermanisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…