Shefi i flotës detare të Iranit ka thënë se Tehrani është në gjendje të rrëzojë edhe më shumë dronë spiunë të Amerikës, sikur ai që e rrëzuan javën e kaluar.

Paralajmërimi i admiralit Hossein Khanzadi erdhi gjatë një takimi me një grup zyrtarësh të mbrojtjes.

Agjencia e lajmeve Tasnim citoi Khanzadin duke thënë se Irani gjithmonë mund të “dërgojë një tjetër përgjigje dërrmuese… dhe armiku e di këtë”.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, javën e kaluar dha urdhrin për sulm ushtarak ndaj Iranit dhe e tërhoqi atë, pasi iranianët rrëzuan një dron amerikan, që ka vlerën e 100 milionë dollarëve.

Irani thotë se droni cenoi hapësirën e tyre ajrore, të cilën SHBA e mohon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Do të hapen dyqanet, restorantet e kafenetë, ja vendi i parë në Europë që planifikon të dalë nga izolimi

Synimi është nga 14 prilli. Dyqanet e vogla deri në 400 metra…

Deklarata shokuese e zyrtarit kinez: Koronavirusin në Kinë e solli ushtria amerikane

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë…

VIDEO / Ushtari izraelit qëllon me plumb pas shpine palestinezin… për qejf

Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar…

Boris Johnson në Elysee si në shtëpi, këmbët mbi tryezë në takimin me Macron

Në fotot zyrtare me këmbët në tryezë. Më shumë sesa vetë Brexit,…

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…