Për të folur për 33-vjetorin e themelimit të Lidhjes Demokratikë të Kosovës, sot në Info Magazine do të jetë njëri nga themeluesit e këtij subjekti politik, Jusuf Buxhovi.

A është LDK në rrugën e trasuar prej themeluesve?

Çka do të duhej bërë ndryshe në këtë parti?

Si e komenton Buxhovi analizën e ASHAK-ut me titull “Synimet destabilizuese të Serbisë në Kosovë dhe në Ballkanin Perëndimor”?

Ndiqeni në Info Magazine prej orës 17:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Maqedonia afër “listës së kuqe” për udhëtimet

Rritja permanente e të prekurve nga virusi korona në baza ditore ka…

Kryebashkiaku i Mariupolit: Bombardimet nuk ndalen, nuk mund të gjejmë të plagosurit

Qyteti i Mariupolit në Ukrainën juglindore është goditur nga grantimet e shumta…

Von Cramon: Asociacioni përfshihet në pakon finale të marrëveshjes, ndryshimi i kufijve është toksik

Përfaqësuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, ka deklaruar se…

Kafshohet nga një qen endacak një i moshuar nga Bogovina

Shtatëdhjetë e pesë vjeçari A.R. nga Bogovina e Tetovës, dje (06-shkurt) në…

Britania: Suksesi taktik i Rusisë në Ukrainën lindore, me kosto të madhe

Rusia po arrin tani “sukses taktik” në rajonin lindor të Donbasit të…