India ka raportuar 7,964 raste me koronavirus brenda 24 orëve, ky është numri më i lartë i të prekurve brenda një dite që është shfaqur atje.

Një e treta e rasteve të reja janë shfaqur në Maharashtra, një nga shtetet më të pasura të vendit.

Qeveria e Indisë ka lehtësuar masat e kufizimit edhe përkundër numrit të madh të rasteve për shkak se ekonomia e vendit ishte goditur rëndë atje pas dy muajsh bllokim.

Deri tani atje kanë vdekur 4,980, ndërsa numri i të prekurve me Covd-19 ka shkuar në 173,763, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…