Një aeroplan me 134 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit në linjën Cyrih-Larnak, është detyruar të bëjë një ulje të paplanifikuar në Grac të Austrisë, pasi që një pasagjer ishte mbyllur në tualet – duke refuzuar të dalë jashtë.

Pak pasi fluturakja ishte ngritur në ajër, shtetasi rus kishte shkuar në tualet duke refuzuar të dalë jashtë – kështu piloti për arsye sigurie vendosi të zbret në aeroportin e Gracit, ka bërë të ditur policia kufitare – duke shtuar se pasagjeri ka bashkëpunuar dhe është larguar nga tualet pas zbritjes së paplanifikuar.

Me kërkesë të pilotit, pasagjerët janë nxjerr nga fluturakja, dhe më pas është kontrolluar në detaje aeroplani dhe në fund është nxjerrë pasagjeri që refuzonte të dilte nga tualeti.

Megjithatë akoma ekziston një enigmë se çfarë e kishte detyruar burrin të qëndrojë në tualet kaq gjatë, pasi që gjatë kontrollit në valixhet e tij nuk kanë gjetur asnjë mjet të rrezikshëm e as që kanë vërejtur ndonjë dëm materiale në tualet.

I pyetur nga policia se pse ishte barrikaduar në tualetin e aeroplanit, pasagjeri është mbrojtur në heshtje. Agjencia DPA shkruan se aeroplani më pas kishte vazhduar udhëtimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tentoi ta arrestoj të pastrehun problematik, ai e grushton brutalisht policen në Los Angeles

Në rrjetet sociale është shfaqur videoja e një të pastrehu në lagjen…

Mediat amerikane: Rusia konfirmon se i janë shkatërruar së paku 300 tanke në Ukrainë

Yaroslav Trofimov, korrespondent i gazetës amerikane “The Wall Street Journal” ka shpërndarë…

Nga mesnata çmime të reja të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme duhet të caktoj…

Petkov për propozimin francez: Shkup tani ka zgjidhje për të ardhmen e saj

Kryeministri bullgar i dorëhequr Kiril Petkov sot ka deklaruar se do të…

Shuhet zjarri në një shtëpi në Shkup, lëndohen dy persona

Në SPB Shkup dje është denoncuar se në rrugën “Indira Gandi” ka…