Sonte në emisionin Art i Financës në Klan Maqedoni janë të ftuar anëtarja e kryesisë qëndrore të ASH, njëherit edhe kryetare e departamentit të ekonomisë pranë ASH, Ilire Dauti si dhe këshilltari ekonomik i kryeministrit Zaev, Fatmir Bytyqi, shkruan Fol.

“Është shqetësuse ku janë ata qytetarë që nuk figurojnë tek të punësuarit, por ju ndihmojnë në rrënien e shkallës së punësimit dmth në këtë moment me gjithë përpjekjet për ta paraqitur si rrënie përqindjen e papunësisë vazhdojn, psh mbi 177000 të jenë papunë për fat të keq afër 36000 janë me shkollim universitar d.m.th këto janë disa parametra që marrë të drejtën të them që qeveria ka dështuar. Të jesh efikas dhe efektiv d.m.th të dish të bësh gjën e duhur dhe të gjesh mënyrën e duhur për ta bërë atë. Fatkeqësisht kjo qeveri nuk e bën as njërën, as tjetrën ka humbur rrugën në oborrin e vet”, deklaroi Ilire Dauti./Fol/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…