Në orët e paradites është gjetur një trup i pajetë në hyrje të Teatrit Kombëtarë në Shkup. Nga policia konfirmojnë rastin duke njoftuar se bëhet fjalë për 51 vjeçarin N.S., për të cilin akoma nuk dihen rrethanat që e kanë shkaktuar vdekjen e tij. Trupi është dërguar tek mjekësia ligjore për autopsi.

“Më 21.12.2022 në orën 10:03 minuta nga ndihma e shpejtë kanë paraqitur se në kej “Dimitar Vllahov” hyrja e Teatrit Kombëtar ka ndërruar jetë një person me iniciale N.S. 51 vjeçar, nga Shkupi. Sipas direktivave të prokurorit publik, trupi është dërguar në mjekësinë ligjore për autopsi”, njoftojnë për Alsat nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borrell: Shtetet e BE-së afër marrëveshjes për sanksione të reja ndaj Rusisë

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë vendet anëtare janë afër për…

Ukrainë-Legjioni ndërkombëtar tashmë është krijuar dhe po mbron Kievin

Rada supreme e Ukrainës ka njoftuar në kanalin e saj në Telegram…

Deklarata e Kiçeec, enigmë për Boki 13 dhe Janevën

Zoran Milevski – Kiçeec do të vendosë nëse dëshminë e tij para…

Arrestohet i kërkuari nga policia, që goditi veturën e policisë

Policia ka bërë të ditur se është arrestuar i kërkuari Driton Podrimqaku,…

Arrestohet një person në Shkup, kërkohej për vuajtjen e dënimit me burg

Dje në ora 17:30 në zonën e Gazi Babës, zyrtarë policorë të…