SPB-Shkup ka parashtruar kallëzim penal kundër 59-vjeçarit K.L. nga Shkupi, përcjell TV21. Personi në fjalë sipas MPB-së dyshohet për kryerjen e veprës penale “shkatërrim ose fshehje e lëndës arkivore të papërpunuar”.

“I raportuari, menaxher në një filial të Sh.A. “Posta e Maqedonisë së Veriut”, gjatë vitit 2021 me vetë ka kontribuar në asgjësimin e materialit zyrtar të dokumentuar për vitin 2018 pa pasur leje dhe miratim të marrë nga Arkivi Shtetëror i Republikës së Maqedonisë së Veriut për asgjësimin e materialit zyrtar në fjalë”, njoftojnë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kurti pas takimit me Merkelin: Nuk duhet të shprehet mirëkuptim për Serbinë për mosnjohjen e Kosovë

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me që ka pasur me kancelaren gjermane,…

Jep dorëheqje komandanti i FSK-së Rrahman Rama

Ka dhënë dorëheqje komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama.…

Franca, Turqia dhe Greqia do të evakuojnë civilët e mbetur në Mariupol

Zyrtarë nga Turqia, Franca dhe Greqia kanë njoftuar se do të organizojnë…

Amerika thellësisht e shqetësuar për tensionet Tajvan-Kinë (FOTO)

Shtetet e Bashkuara janë “thellësisht të shqetësuara” për veprimet që minojnë paqen…

Joveski: Prokurorja ka keqpërdorur detyrën zyrtare

“Duke pas parasysh se Prokurori Publik ka sjell vendim për zgjerimin e…