Një punonjës i EVN-së ka humbur jetën në vend të punës si pasojë e rënies nga lartësia. Lajmi është konfirmuar edhe nga SBP Tetovë, në kumtesën e të cilëve thuhet:

“Sot reth orës 09 e 30 minuta, në SPB Tetovë i punësuari në kompaninë EVN, ka denoncuar se kolegu i tij D.S. 43- vjeç nga fshati Miletinë e Tetovës, gjatë sanimit të një difekti në rrjetin elektrik në afërsi të fshatit Xhepçisht, është rëzuar nga shtylla elektrike dhe ka qëndruar pa ndjenja në tokë, mjekët nga Ndihma e shpejtë kan konstatuar vdekjene tij.

Punohet në zbardhjen e rastit kurse inspektimi në vendin e ngjarjes është duke u kryer.” njofton zëdhënësi i policisë së Tetovës Fatmir Rexhepi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…