Amabsadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, e ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes për normalizim e marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në Ohër.

Hovenier tha se ShBA-ja do të ofrojë mbështetje të plotë për zbatimin e saj.

“Është arritur një marrëveshje e rëndësishme. Shtetet e Bashkuara do të ofrojnë mbështetje të plotë për zbatimin e këtyre detyrimeve në përputhje me përpjekjet tona afatgjata për të avancuar sigurinë, stabilitetin dhe prosperitetin për popullin e Kosovës dhe të rajonit”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Maqedoni do të shqyrtohet mundësia për vazhdimin e llogaritjes verore të kohës

Ministria e Ekonomisë është obliguar nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut që…

Trump ‘ngacmon’ sërish për kandidim presidencial në vitin 2024

Gjithnjë si ‘showman’, Trump përsëri ngacmoi se ai mund të shpallë synimin…

Hajdari deklarohet për kthimin e mundshëm të masave të reciprocitetit ndaj Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari është deklaruar sot në…

Vrasja e mbrëmshme në Çair: Dy persona me pushka automatike kanë hyrë në çajtore

Mbrëmë rreth orës 21:40 dy sulmues të armatosur me pushka automatike kanë hyrë…

Kurti: I përgëzoj ushtarët tanë në Turqi për guximin

Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka shkuar në Turqi…