Nesër do të promovohet libri “Golgota e shqiptarëve të Maqedonisë”, e autorit Hisni Shaqiri. Promovimi do të mbahet në hotel “Bushi” në Shkup. Në këtë promovim pritet të marrin pjesë emrat të njohur të politikës dhe letrave shqipe. Ngjarja do të jetë e hapur dhe në të mund të marrin pjesë të gjithë qytetarët që janë të interesuar. Promovimi bëhet nëser (e premte) në ora 12:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pekevski: Shtete të tjera janë prapa vetos bullgare

Analisti politik Sinisha Pekevski beson se vetoja bullgare nuk është qëndrim i…

NATO: Bllokimi i lundrimit, pjesë e praktikave destabilizuese të Moskës

NATO-ja e akuzon Rusinë se po acaron tensionet, duke i cilësuar si…

Ambasada amerikane mbështet thirrjen për largim të UNMIK-ut nga Kosova

Ambasada amerikane në Prishtinë ka ripërsëritur thirrjet për mbylljen e misionit të…

Gruaja që bëri bujë në San Francisko, shfaqet me kallashnikov në dorë, jashtë dritares së veturës!

Policia e San Franciskos citoi një “shfaqje anësore të paligjshme” që shfaqte…

Trupat e viktimave nga zjarri, mbërrijnë në Tetovë

Sapo kanë mbërritur trupat e viktimave që humbën jetën nga zjarri I…