Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi Christopher Hill, ka thënë se do të ketë më shumë investime amerikane në këtë vend.

Hill tha se kompanitë nga ShBA-të shohin inspirim në Serbi.

“Nuk ka dyshim se do të ketë edhe më shumë investime në vitin 2023. Kompanitë amerikane shohin çfarë po ndodh në Serbi dhe shohin inspirim në të” – ka shkruar Hill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Hovenier: Pa një normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, pa njohje të ndërsjellë, rajoni do të mbetet i bllokuar

Jeffrey M. Hovenier, i emëruari për postin e ambasadorit të ardhshëm amerikan…

Hamasi paralajmëron Izraelin: Çdo atentat ndaj ushtarëve tanë do sjellë bombardimin e Tel-Aviv

Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës mbetet i brishtë. Konflikti mes tyre la…

Shaip Kamberi: Të përsëriten zgjedhjet në Luginën e Preshevës, shumë qytetarëve i është mohuar e drejta e votës

Shaip Kamberi ka kërkuar që të përsëriten zgjedhjet parlamentare në Luginën e…

Bogujevci: Të rishikohet çështja e adresimit të personave të pagjetur në dialogun me Serbinë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se duhet të rishikohet…

Pilotët bien në gjumë gjatë fluturimit, ja çfarë ndodhi me pasagjerët dhe avionin

Një incident i shkaktuar nga dy pilotët e një avioni, i ka…