Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur sot në takim përfaqësues nga “Shoqata e ish të burgosurve politik 143+2 të Gjakovës”, me ç’rast i dhuruan një libër i cili dokumenton dhe shtjellon krimet e luftës në Gjakovë dhe në Dubravë, si dhe dëmet materiale të nxjerra për këtë zonë gjatë luftës së fundit, njoftojnë nga zyra për komunikim publik e MD-së.

Ë e ditur se drejtori i kësaj shoqate, Afrim Caka, shprehu gatishmërinë që të ofrojë bashkëpunim në adresimin e çështjeve që kanë të bëjnë me krimet e kryera gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërsa Haxhiu falënderoi për punën e bërë dhe shprehu gatishmëri për bashkëpunim në të ardhmen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Pësojnë defekt teknik pajisjet që ndihmojnë fluturaken të aterojë, aeroplani me 126 pasagjerë përplaset në aeroportin e Miamit

Një aeroplan brenda të cilit kishte mbi 100 pasagjerë, është përplasur derisa…

Kurti dhe Kovaqevski, në Mynih, flasin për marrëveshjet e mbledhjes së përbashkët

Ndër takimet e para bilaterale në margjinat e Konferencës së Sigurisë në Mynih të…

Stoltenberg: NATO duhet të bëhet një aleancë më globale duke e pasur parasysh ngritjen e Kinës

Duke e pasur parasysh rolin në rritje të Kinës në botë, NATO…

Evropa duhet ta rrisë praninë në Ballkanin Perëndimor për ta kufizuar ndikimin rus, thotë Italia

Evropa duhet të rrisë praninë e saj në Ballkanin Perëndimor për të…

Paralajmërohet protesta e radhës

Rrjeteve sociale tanimë është paralajmëruar protesta e radhës e planifikuar të mbahet…