Gazetari shqiptar dhe autori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, ka publikuar një video në profilin e tij në “Instagram” ku tregon për gjetjen e dosjes së sigurimit të shtetit shqiptar në të cilën tregohet se si është përgjuar Ibrahim Rugova për 20 vjet.

Ibrahim Rugova siç thotë Fevziu, ishte përgjuar edhe përgjatë dy vizitave të tij që kishte realizuar në Shqipëri, raporton Gazeta Express.

“Në Arkivat e Sigurimit te shtetit gjendet dosja me dokumentat se si per 20 vjet Sigurimi i Shtetit komunist pergjoi Ibrahim Rugoven ne Kosove dhe ne 2 vizitat ne Shqiperi”, ka shkruar Blendi Fevziu.

Fevziu thotë se dosja që ka në dorë është dosje ndjekjejeje e periudhës 1980-1984.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Osmani e Kurti e Gërvalla i kërkojnë kryeminsitrit grek njohjen e Kosovës dhe përkrahje për liberalizim të vizave

Krerët e Republikës së Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe…

Stoltenberg: Në fillim të vitit do të ratifikohet protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot në konferencën në Bruksel…

Grubi i përgjigjet Zaevit

Keshtu sot ka deklaruar Grubi: “Vlerësoj se deklarata e kryeministrit ka të…

Policia kufitare arreston dy të dyshuar dhe parandalon kontrabandën me armë dhe mallra

Departamenti Policisë Kufitare në vazhdën e angazhimeve dhe planifikimeve operacionale, për luftimin…

Polonia refuzon ligjin europian

Gjykata Kushtetuese shpall të papajtueshëm traktatet europiane Gjykata Kushtetuese e Polonisë hodhi…