ZORAN ZAJEV JU JENI AJ QE JAVE LESHUAT PRUSHN NE DORE SHQIPETAREVE .JU PO KËRCËNONI…
Zoran Zajev tani po e kërcënon El Cheken ….. për rastin e përgjimeve . Ai që duhet të pendohet jeni ju, Kryeministri i Republikes ish- jugosllave të Maqedonisë së Veriut.. Ju duhet të përgjigjeni, o Milosheviqi Junior, sepse i patë të gjitha këto përgjime, por ia latë në duar të shqiptarëve, për t’ua futur thikën mes vete, që të hasmohen vëllai me vëlla dhe t’i realizoni aspiratat tuaja antishqipetare duke përdoruar logjiken e Kalit të Trojës . Mendoni që ne shqiptarët jemi aq naivë, apo si po ju dukemi ne . Jo, keni gabuar rëndë . Një luftë vëllavrasëse mes shqiptarëve e kishin përgatitur shërbimet ruso- serbe edhe në Kosovë , Shqipëri dhe Mal të Zi, por u dështoi. Pra, ju po mundoheni që një gjë të tillë ta bartni në mes shqiptarëve të Iliridës, të cilët jane autoktonë në atë tokë dhe që e kalojnë njëmilionëshin. Nëse keni menduar me atë logjikë, po jua them realitetin se keni për t’u penduar shumë rëndë

Hamdi Ndrecaj Panteri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…