Armëpushimi mes Izraelit dhe Palestinës mbetet i brishtë.

Konflikti mes tyre la mbi 250 të vdekur, shumica palestinezë, por fraksionet që luftuan për Gazën thonë se palët i ndan vetëm një vijë e hollë e kuqe e cila mund të kapërcehet menjëherë në rast sulmi nga ana e Izraelit.

“Çdo atentat ndaj komandantëve ose ushtarakëve tanë, kudo qoftë, do të sjellë bombardimin e Tel-Avivit,” paralajmëroi shefi i grupit palestinez, Xhihadi Islamik.

“Unë u këshilloj sionistëve të kthehen dhe të ri-blejnë shtëpitë që shitën nëpër Europë, në Amerikë dhe kudo tjetër,” shtoi komandanti me idenë se izraelitët duhet të lënë territoret palestineze që ata kanë zënë.

Foto nga parada ushtarake në Gazë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…