BASHKËKOMBAS TASH ËSHTË KOHA !!!

Kombi Shqiptar meriton më shum, për të jetuar në një vendë, ku respektohët e drejta e tyre,dhe sundon ligji, ku njerëzit e korruptuar hetohen, ndiqen penalisht dhe gjykohën,për sjelljet dhe veprimet e tyre të kundërligjshme.
Aleanca me Alternativ e kanë të njejtin program,që mos ta lënë popullin liridashës të shembet,për arsye dhe apetitet njerëzve të korruptuar.
Fatkeqësisht, ka njerëz të tillë, që pa keqardhje dhe pa fije turpi vazhdojnë ti’a kërkojnë votën popullit Shqiptarë,për t’u zgjedhur gjoja si përfaqësues i tyre, si kryeminister…!!!
Ky kandidatë në një periudhë të errët për Shqiptarët,atë te vitit 98 ,me18 shtator të atij viti, është likuiduar Beqir Limani duke qën Neser Zyberi zv.Kryeministër, pikërisht ky njeri sot është kandidatë nga radhët e BDI-së,si Kryeministër i mundshëm…!!!
Kujtojmë edhe disa nga rastet ,ku pjestarë të BDI-së dhe të VMRO-s, edhe pse të dënuar, janë të pa prekshëm për organët e drejtësisë,dhe vazhdojnë të jetojnë në liri, si për shembull Ali Ahmeti Musa Xhaferri akoma ne procese gjygjësore te “MAGJAR TELEKOMIT,, kurse këta të dënuar, Nikolla Gruevski Ejup Alimi Ismet Guri, Sasho Mijallkov Gordana Jankullovska etj etj.

Andaj kjo drejtësi selektive ndaj Shqiptarëve,duhet të marrë fundë me 15 korrik, të ju tregohët vendi kriminelëve,tradhëtarëve,dhe të shiturve nga radhët e BDI-së,me voton tuaj ta dërgojmë në histori këtë kastë të fëlliqur…🇦🇱🖐❤ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…