Nga Shek Hallaçi

Çmenduris dhe mjerimit politik,të Ali Ahmetit,po i vjenë fundi,zakonisht politikanët Shqiptar,nga politika shkojnë, skajshmërisht të dëshpëruar, shtrohet pyetja pse:
Sepse harrojnë që janë qenjë njerzore ,dhe jeta është shum e shkurtër.
Sepse Shqiptarët politikën e kanë shfrytëzuar, si metodë pasurimi,e jo si çëllim.
Sepse Shqiptarët mendojnë se historinë, mund ta mbajnë të mbyllur,dhe ta shkruajnë atë sipas dëshirës së tyre, dhe jo si është e vërteta.
Sepse Shqiptari mendon se në politikë ,do mbetet njëmijë vjetë .
Sepse Shqiptari e ka të mësuar gabimisht,atë thënjën, paraja ta shpeton kokën,e në faktë ta humbë kokën ,dhe sidomos,kur ato fitohën në mënyrat e pandershme.
Sepse Shqiptari mendon,se në qoftë se,një kohë ka qën patriot,dhe tani mundët të jetë,hajdut, kriminel, tradhtarë,dhe qka të dojë, prap do mbetet patriot.
Sepse Shqiptari politik, si Aliu, mendon se e lehtë është, ti fshehë të kqijat, prandaj kur i delë ndonjë bisedë telefonike,nuk del para popullit,dhe të ju kërkojë të falur,për keqëpërdorimin besimit të tyre,por shpikë “policin politike”, dhe “inkuizicionin politik” ndaj tij.
Sepse Shqiptari,duhët të mësojë gjën elementare,se në histori,patriot mbetësh më vepra të mira,e si tradhëtar, me vepra të kqija.
Sepse Shqiptari duhët ta dijë, se kemi shembuj plot, në historinë tonë Kombëtare, që nga patriot kanë përfunduar në tradhtarë psh. Hamza Kastrioti,Esat Pash Toptani etj etj.
Sepse dhe sepse kemi pa fund për Shqiptarin politik…!!!
Mirëpo ne po i themi Ali Ahmetit,si ske turpë,që po provon,ti gënjesh Shqiptarët, edhe kësaj radhe, me një viktim tjetër politike,si Naser Ziberi gjoja për kryeministër, nuk po të dukën të mjaftueshme 19 vjetë, që i ke mashtruar,vjedhur e keqëpërdorur interesat e Shqiptarëve në Maqedoni…!!!
Ali Ahmeti më mirë largohu nga politika, ashtu siq ke mbetur,pa dinjitet moral e njerëzor,sepse për ndryshe, me zhvillimet e reja,shum shpejtë do largohesh,si i çmendur nga politika…!!!

TASH ËSHTË KOHA 🤚

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…