Herët në mëngjesin e të shtunës.me datën 09.05.2015, rreth orës 5.oo në Lagjen e Trimave në Kumanovë, fillojnë luftime për te përfunduar po atë natë në orën 21.3o.
Atë ditë luftonin një grup djemësh, pjesmarrës edhe në luftrat tjera për tokat Shqiptare kundër forcave policore dhe ushtarake sllavomaqedonase,pse po ndodhte kjo gjë, shkaqet dihën,partia e dalur gjoja nga lufta e 2001, kishte tradhtuar gjakun dhe idealin e asaj lufte, duke mos e realizuar marrëveshjen e Ohrit, marrëveshje kjo,e cila i kishte dhënë fund,luftës në vitin 2001,kjo parti ishte bërë vazale e një partie antishqiptare,rusosllave dhe punonte në dëm te intëresave Kombëtare.
Për ne Shqiptarët, sllavomaqedonasët,ishin janë, dhe do mbetën armiçët tanë, deri sa nuk hjekin dorë nga politikat diskriminuese ndaj Shqiptarëve,por qka do të bëjmë me “shqiptarët e ndershëm”pošteni šiptari,që ju shërbejnë qarqëve rusosllave…???
Unë nuk do të flasë këtu,për tradhëtitë që i jan bërë,grupit tonë,por të jeni të sigurtë që koha shum shpejtë do i zbërthej,dhe e vërteta do dalë sheshit,andaj po ja lë kohës…!!!
Shqiptarë mos jetoni në folklorizëm,një komb i ngritur dhe i kulturuar,nuk pranon të sundohët edhe nga kombe të fuqishme,e lëre më,te të sundojnë barinjtë e Karpatëve…!!!
Lavdi dëshmorëve të rënë,në betejën e Kumanovës, hakmarrje për ju vllezër,do jetë e madhe,ju garantojmë…!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…