Ministria e Shëndetësisë informon se është në shënjestër të hakerëve, dhe për momentin, ueb faqja e tyre nuk është në funksion.

Nga atje thonë se nuk funksionojnë as mejlet zyrtare të të punësuarve në institucion.

Për momentin po hetohet çfarë në të vërtetë ka ndodhur, dhe për sa kohë do të zgjidhet problemi.

Është hakuar gjithashtu edhe ueb faqja e Ministrisë së Arsimit.

Në këto sajte është paraqitur një prapavi e zezë me tekst dhe fotografi nga “Anonimusi”.

“Përsëri ne. Këtë herë target e kemi ministrinë më të mjerueshme. Pas gjithçka që e pamë me sytë tona, nuk mundemi e të ngelemi të revoltuar ndaj gjithë atyre djemve dhe vajzave të vendosur në pozitë të udhëheqin ministri të shëndetësisë, dhe një gjë e mirë: për gjithë personat mjekësor që për momentin në spitale po luftojnë 24/7 për gjithë maqedonasit të prekur me Covid 19, ju ulim kapelën dhe u përkulemi deri në tokë. Çdo respekt”, shkruajtën hakerët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…