Me replika, sharje e ofendime të shumta është përcjellur sot senaca e Kuvendit të Kosovës.

Deputetet e opozitës sot kanë diskutuar me tensione me ministren e Jashtme Donika Gërvalla, e cila tha se Gjykatën Speciale nuk e ka krijuar Serbia.

https://www.facebook.com/IndeksonlineOfficial/

Komenteve të shumta iu është përgjigjur edhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.Në dalje të sallës janë mbledhur deputetë nga opozita dhe pozita, ku deputeti i PDK-së Hajdar Beqa dhe Besim Muzaqi i VV-së kanë pasur përplasje fizike mes vete, duke krijuar tollovi në dalje të sallës.

Deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa në një moment dëgjohet duke i thënë deputetit të VV-së, Besim Muzaqi “krytë ta heki”.

Duke parë që situata po tensionohet dhe po shkonte drejt një përplasje fizike, deputetë të tjerë të PDK-së e ndalonin kolegën e tyre.

Pas një pauze prej 30 minutash në sallën e Kuvendit janë kthyer vetëm deputetët e VV-së. /IndeksOnline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Inteligjenca britanike: Moska po ka në diçka në trup në trupat ushtarake në trup

Moska është detyruar të “zhvendosë nyjet e furnizimit” më në jug dhe…

Britania e Madhe vendos sanksione ndaj importit të havjarit dhe diamanteve nga Rusia

Industria ruse e mallrave luksoze është e fundit që është vënë në…

Ruskovska paralajmëron për sonte hetim të madh!

Shefja e Prokuroria Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe…

Vrasja e gazetarit grek, kryeministri Mitsotakis kërkon hetim të shpejtë

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar hetim të shpejtë për vrasjen e…

India dhe Pakistani në prag të luftës

Pakistani dhe India shpesh shkëmbejnë zjarr në rajon, por tensionet janë rritur…