Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015, paraqesin rrezik të lartë për shtetin e Maqedonisë së Veriut.

Kjo mund të shihet edhe në pamjet e Klan Maqedoni, të cilët kanë siguruar se si bëhet transferimi i tyre në burgun e Idrizovës.

Ministria e Punëve të Brendshme nën masa të rrepta të sigurisë, duke përfshirë disa njësite speciale, helikopterë dhe policë në uniformë, bën transferimin e tyre në burgun e Idrizovës.

Sipas Klan Maqedoni, aksioni për transferimin e “Grupit të Kumanovës” në burg është mbajtur në fshehtësi dhe është përgatitur nga një grup më i vogël i njerëzve. /Klan Maqedoni/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Edhe 6 raste të reja me koronavirus në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në komunikimin e radhës mbi gjendjen e…

Rasti “Rashkovski”, Anti-korrupsioni kërkon dokumentet e tenderit

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit ka dorëzuar kërkesë në M-NAV që…

Çulev: Padi penale për tre persona e arrestuar në Hasanbeg, po identifikohen protestuesit

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencën e sotme për…

Dramë brenda një marketi në Los Angeles, e përzënë nga lokali sepse nuk barte maskë – sulmon punonjësin dhe ia thyen dorën

Dy burra në Los Angeles janë arrestuar pasi sulmuan punonjësit e një…

Vijojnë protestat kundër shtrenjtimit të rrymës

Me bllokimin e dy udhëkryqeve kryesore të kryeqytetit, sot u protestuan kundër…