Ish kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati sot në mëngjes ka shkruar një status në profilin e tij në facebook, ku komenton punën e komisionit maqedono-grek për çështjet historike.

“Lajme shqetësuese nga puna dhe raporti i Komisionit për çështje historike me Greqinë. Kryetari i komisionit grek në një pjesë i shpjegon opinionit të tij se nga ana jonë lidhur me marrëveshjen që po përgatitin kanë “port pa portier”. Ai thotë: “Komisioni grek nuk sheh propozim nga pala tjetër”…

Në gjithë çka është e përgatitur kreu i këtij pushteti që të fitoj mburojë për krimin e bërë”, ka shkruar Gruevski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…