Pika kufitare “Evzoni” mes Maqedonisë dhe Greqisë, nga nesër deri më datën 15.08.2020 nuk do të lejojë pasagjerët, kamionët dhe automjetet private të hyjnë në Greqi prej orës 22:00 deri në orën 06:00. Ndërsa dalja nga Greqia do të funksionojë normalisht.

Deklarata e Ministrisë së Brendshme:

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se për shërbimin kufitar në vendkalimin kufitar “Bogorica” nga shërbimi kufitar grek “Evzoni”, njoftojmë se për hyrjen në Republikën e Greqisë duke filluar nga sot 07.08 (e Premte) në periudhën nga 22.00 deri në 06.00 (ora lokale Maqedoni) asnjë pasagjer, automjet me motor pasagjerësh dhe mjete motorike mallrash nuk mund të lëvizin drejt Greqisë, ndërsa për dalje nga Republika e Greqisë, trafiku do të vazhdojë normalisht. Masa do të jetë e vlefshme në afatin e mësipërm deri më 15.08.2020 (e shtunë).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…