Autoritetet greke kanë ngrirë mëngjesin e së hënës asetet e eurodeputetes greke, njëkohësisht një prej 14 nën/kryetarëve të PE-së, Eva Kaili e akuzuar për korrupsion në këtë fundjavë.

Sipas deklaratës së pasurisë së saj, ish-eurodeputetja e PASOK-ut, ka depozita të konsiderueshme që arrijnë në 460 mijë euro, prej të cilave rreth 400 mijë euro janë në bankën belge KBC.

Pjesa tjetër është në llogari të tjera në bankat greke.

Gjithashtu ajo ka deklaruar një apartament 55 m2 në Bruksel të cilin e ka blerë në vitin 2015, si dhe tre apartamente në Selanik, në një periferi të kryeqytetit si dhe një në qendër të Athinës.

Po ashtu ka edhe tre makina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tre të plagosur nga Podujeva në Emergjencë, drejtori tregon për gjendjen e tyre

Drejtori i emergjencës në QKUK, Naser Syla, tha se 3 persona të…

Vijojnë hetimet për “Rinasin”/ Priten shoqërime të tjera, nesër të arrestuarit para gjykatës

Policia dhe prokuroria vijojnë hetimet lidhur me situatën e paprecedentë të krijuar…

Spasovski: Diplomatët rus janë dëbuar për shkak se kanë dalë jashtë mandatit të tyre diplomatik

Ministria për Punë të Brendshme, Oliver Spasovski për “ClickPlus” tha se diplomatët…

Nga nesër punonjësit e institucioneve publike që s’kanë certifikatë të vaksinimit ose teste, s’do të lejohen në punë

Të gjithë punonjësit e institucioneve publike, si dhe personeli i ndërmarrjeve publike…

Ndërron jetë hoxha i Burojës, imami që e kishte mbyllur derën e xhamisë për t’iu bashkuar UÇK-së

Ka ndërruar jetë Hoxha i Burojes, Avdyl Krasniqi. Si imam xhamie, ai…