Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në SPB-Shkup është raportuar grabitje e rëndë, ku sipas raportimit janë vjedhur gati një milion euro.

“Më 04.07.2020 në orën 22:10 në SPB-Shkup, SH.I (58) nga Shkupi ka raportuar se në periudhën nga ora 19:30 deri në orën 21.45 në një shtëpi në Shkup në pronësi të tij, person i panjohur ka kryer vjedhje të rëndë. Sipas raportit personi ka hyrë me forcë në shtëpi dhe në njërën prej shomave ka marrë tre çanta ku ka pasur 800,000 euro, 60,000 dollarë amerikanë, 50,000 franga zvicerane dhe 1.000.000 denarë. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…