Prokuroria publike themelore në Gostivar ka sjellë Urdhër për hapjen e procedurës hetuese kundër një femre për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale – Vrasje nga neni 123 paragrafi 1 lidhur me nenin 19 të Kodit Penal.

Tentimi për vrasje për të cilin po zhvillohen hetime ka ndodhur më 2 korrik (mbrëmë) në ora 4.30 pas mesnate në një restorant në Negotinë të Pollogut.

E pandehura, e punësuar në restorant në fshatin Negotinë, para se të kryejë veprën është shqetësuar nga ana e të dëmtuarit- kolegë i saj. “Edhe pas kërkesave të saj që të ndalet, i dëmtuari ka vazhduar me veprimet e tij, kurse ajo ka shkuar te banaku, ka marrë thikën dhe ia ka shkaktuar disa plagë në stomak”, njoftoi prokuroria, transmeton Gazeta Lajm. Me propozim të prokurorisë, të pandehurës i është shqiptuar paraburgim 30 ditor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…