Zyrtarë policorë nga Sektori për Punë të Brendshme të Tetovës, zyra e jashtme Gostivar gjatë ditës së djeshme rreth orës 20:00, kanë kryer kontroll në shtëpinë e 46 vjeçarit SH.A.G. në fshatin Banjicë e Poshtme. Gjatë bastisjes të realizuar me urdhër të Prokurorit Publik, është gjetur kokainë dhe marijuhanë. Personi me iniciale SH.A.G është privuar nga liria dhe mbajtur në stacion policorë në Gostivar. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritët kallëzim penal adekuat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…