Për më 28 shkurt është caktuar seanca e parë gjyqësore për Zhan Mitrevin. Lidhur me dyshimet për keqpërdorime gjatë pandemisë në Kliniken private me të njëjtin emër, pronari akuzohet për Mashtrim sipas nenit 247 të Kodit Penal. “Duke vlerësuar të gjitha faktet dhe argumentet e bashkëlidhura të palëve, Gjykata Penale mori vendim për miratimin e aktakuzës dhe sipas sistemit AKMIS i është caktuar gjyqtarit për procedurë të mëtutjeshme dhe seanca kryesore është caktuar 28 shkurt. Pas caktimit të seancës, ka reaguar spitali privat “Zhan Mitrev” duke theksuar se akuza është tërësisht e pabazë dhe presin proces transparent./Alsat.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Biden përsëri thotë se SHBA do të mbronte Tajvanin nëse sulmohet nga Kina

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka thënë sërish se SHBA-të do të…

Nancy Pelosi nis turneun në Azi

Vizita vjen mes tensioneve në lidhje me Tajvanin për të cilën administrata…

Aktakuza e plotë ndaj Gucatit e Haradinajt

Gjykata Speciale sot ka nisur gjykimin ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati…

Paraqitet gazetari italian që publikoi videon për “Zhvatjen”: Ky është vetëm fillimi, do të ketë edhe video tjera

Gazetari Italian Laris Gaiser i cili sot e publikoi video incizimin nga…

Scholz rreth dërgimit të armëve në Ukrainë: Putini nuk na dha mundësi tjetër, ai vuri në rrezik paqen në Evropë

Duke sulmuar Ukrainën, Rusia ia ka mbyllur të gjitha rrugët vetës me…