Dhomat e specializuara kanë treguar kush do të jetë pjesëmarrës si dhe procedurat e konferencës.

Ndaras u paraqitën në seancë fillestare.

Por, ish krerët e UCK-së, Hashim Thaci, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi me 18 shtator në këtë sallë pritet të jenë së bashku.

Që të katërtit akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndërsa me 18 nëntor për cësthjen penale kundër tyre do të ketë një konferencë për statusin e lëndës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…