Gjykata Speciale ka caktuar seancën e radhës ndaj Nasim Haradinajt, Hysni Gucatit dhe Salih Mustafës.

Sipas një njoftimi në faqen zyrtare të Dhomave të Specializuara, konferenca mbi ecurinë e çështjes për dy ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës (OVL), Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati, është caktuar për datën 24 shkurt në orën 11:00.

Ndërkaq për rastin ndaj Salih Mustafës, është caktuar seancë për ecurinë e çështjes më 5 mars në orën 11:00. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

ASH:Lajmet e rreme nuk të arsyetojnë, kryeministër

Mos pasja e argumenteve është bërë traditë për “fake news” nga kryeministri…

Mbërrijnë 100 mijë vaksina anticovid, Rama: Një ditë vonesë për shkak të tentativës çmendurake për bllokimin e fushatës së vaksinimit

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se kanë mbërritur 100 mijë…

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në rrugën…

Agjentët federalë bien dakord të largohen nga Portlandi, me kushte

Qeveria amerikane thotë se do të tërheqë trupat federale që janë përleshur…

BE-ja u kërkon vendeve anëtare të rimbushin rezervat e municionit

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, është ankuar…