Në ora 01.10 pas mesnate në Stacionin Policor të Kriva Pallankës është raportuar se pranë një objekti të hotelerisë në rrugën “Shën Joakim Osogovski” në Kriva Pallankë, zyrtari policor T.T. ka shtënë pesë plumba në ajër nga pistoletë zyrtare, pas çka është larguar nga vendngjarja.

Ministria e Punëve të Brendshme,njofton se më vonë nga polici T.T. është privuar nga liria, derisa në makinën e tij “Peugeot” gjatë inspektimit janë gjetur dhe janë konfiskuar pistoletë “CZ” kalibër 9 mm, një kornizë për municion për pistoletë “CZ”, 10 plumba kal. 9 mm, një kornizë me 30 plumba kal. 7,62 mm dhe gjësende personale, derisa nga vendngjarja janë marrë dy gëzhoja nga plumbat 9 mm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…