VMRO-DPMNE-ja sot nëpërmjet deputetit Vllatko Gjorçev ka shpalosur kandidaturat për kryetar të komunave Ohër dhe Novo Sellës.

“Mitre Milloshevski për Ohër është ideali pasi ai është mjek dhe të gjithë e njohin. Zgjedhjet në Ohër për ne janë shumë të rëndësishme dhe për këtë deri në zgjedhje kandidati jonë do të jetë përfaqësues i politikave tona. Dy vitet e kaluara, Ohri ka qenë i harruar nga pushteti qendror. Nikollço Stoillkov do të jetë kandidati jonë për komunën e Novo Sellës. Ai është magjistër dhe i punësuar në Doganat e shtetit dhe për këtë ne duam t’i japim fund skandaleve në këtë komunë” tha Gjorçev.

Gjorçev gjithashtu foli edhe për gjendjen e shtetit, të cilën e quajti si katastrofale.

Ai tha se Komiteti qendror i partisë do të duhet që në mënyrë plotësuese do të vendos edhe për kandidat në komunën e Dibrës.

Përndryshe, komuna e Ohrit, Novosellës dhe Dibrës do të duhet të zgjedhin kryetar të komunës në ditën e zgjedhjeve presidenciale, pra më 21 prill. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…