Gjatë ditës së djeshme nga ora 08:00 deri në orën 11:00, Ministria e Brendshme ka kryer kontroll ndaj mjeteve që kryejnë transport publik të udhëtarëve, kryesisht autobusë dhe furgona.

Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar 63 automjete me defekt. Nga këto 63 automjete, 22 janë sanksionuar në territorin e SPB Shkup, 16 në SPB Ohër, 8 në SPB Tetovë, pesë në territorin e SPB Shtip.

Të gjitha automjetet me defekt janë të përjashtuara nga komunikacioni dhe janë përgatitur parashtresa adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…