Autoritetet gjermane kanë sekuestruar apartamentet e një anëtari të Dumës, kjo për shkak të sanksioneve që i janë vënë Rusisë.

Ishin pikërisht autoritetet gjermane që sekuestruan tre apartamente, që i takonin deputetit rus dhe gruas së tij.

Përveç apartamenteve në Munich, gjermanët ngrinë llogaritë bankare. Ky është rasti i parë në Gjermani, që asetet e personave të sanksionuar janë sekuestruar.

Pronari i apartamenteve është identifikuar vetëm me inicialet I.L. Kujtojmë që Duma ruse është sanksionuar nga Bashkimi Evropian gjatë 23 shkurtit – një ditë pasi filloi pushtimi rus në Ukrainë.

Në anën tjetër është bërë e ditur se anëtari i Dumës ruse së bashku me gruan e tij, po hetohen akoma nga autoritetet gjermane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Blinken: Putin do të tentojë të rrëzojë qeverinë në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken tha se është “i bindur” se…

Turqia ua ndalon të gjitha vendeve kalimin e anijeve luftarake nëpër ngushticat turke

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çasusoglu, këtë të hënë…

“Kushëriri i rahmetliut po masakron pyjet e bukura në Dibër, pushteti e mbron!”

Sot në Dibër është konfiskuar sasi rekorde e drunjve të prerë në…

Ish-komandanti i UÇK-së: Në batalionin tim i kam pasur 250 ushtarë, tash numri ka shkuar në 600

Aziz Bici, këshilltar i kryeministrit për Kategoritë e Dala nga Lufta e…