Liderët botërorë kanë dënuar sot skenat në zonat e lëna pas nga forcat ruse ndërsa ato tërhiqen nga rrethi i Kievit.

“Ky krim i tmerrshëm lufte nuk mund të mbetet pa përgjigje,” tha zëvendëskancelari gjerman Robert Habeck në një intervistë për gazetën Bild.

Habeck shtoi: “Unë mendoj se kërkohet forcimi i sanksioneve. Kjo është ajo që ne po përgatisim me partnerët tanë të BE-së”.

Raportohet se në qytetin Bucha, jashtë Kievit, gazetarët kanë gjetur të paktën 20 trupa të shpërndarë në rrugë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Si në filma- Shikoni se si snajperisti qëllon pengmarrësin (VIDEO)

Policia kineze bëri publike pamjet e operacioni gjatë së cilit u ekzekutua…

“Ballkani Perëndimor në rrezik”/ Truss: nëse nuk e ndalojmë, putin nis luftë me vende të tjera

Kjo është hera e parë që një zyrtare kaq e lartë e…

Studenti kthehet nga Nju Jorku dhe infekton 70 persona, Kina mbyll qytetin me 10 milionë banorë

Një qytet i madh kinez ka miratuar masa dramatike karantine kundër koronavirusit…

Kosnett: Duket se Aleksandar Vuçiq zgjodhi Vladimir Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett u është drejtuar Bashkimit Evropian dhe…

ShBA-ja po i trajnon ushtarët ukrainas në Gjermani

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes po trajnon trupat ukrainase në Gjermani, duke i…