Përfaqësues nga më shumë se 40 vende aleate me ShBA-në po zhvillojnë bisedime në bazën ajrore amerikane në Ramstein të Gjermanisë.

Ambasadorja e Gjermanisë në ShBA, Emily Haber, thotë se përveç dërgimit të tankeve kundërajrore në Ukrainë, Gjermania do të trajnojë edhe ushtarë ukrainas në tokën gjermane.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Tragjedia, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta…

Ukraina thotë se forcat e saj zmbrapsën sulmin rus në Kharkiv

Forcat ukrainase zmbrapsën një sulm në qytetin e Kharkiv nga forcat ruse,…

Radio Evropa e Lirë kërkon ndihmën e Gjykatës Evropiane në përballjen me Moskën

Radio Evropa e Lirë/Radio Liria (RFE/RL), një ndër rrjetet e transmetimit ndërkombëtar…

​Pozitë dhe opozitë: UNMIK-u nuk duhet të jetë më në Kosovë, i ka skaduar mandati

Partitë politike në Kosovë po përkrahin thirrjen e ministressë Punëve të Jashtme,…