Gjermania po dërgon avionë luftarakë ‘Tornado’ dhe një avion patrullimi detar në një mision zbulimi në zonën e Detit Baltik, ka thënë misioni i Gjermanisë në NATO.

Një zëdhënëse e ministrisë së mbrojtjes në Berlin tha se ajo nuk mund të jepte menjëherë ndonjë detaj për shkak të shqetësimeve të sigurisë operacionale, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Më herët gjatë ditës, marina gjermane dërgoi gjashtë anije luftarake shtesë, katër prej tyre në Detin Baltik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Shqipëri: gjuha e urrejtjes në fushatë, shqetësim për mbrojtësit e të drejtave të njeriut

Fushata e partive politike për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit në Shqipëri…

Përplasje të ashpra mes policisë greke dhe migrantëve

Edhe në ditën e shtatë pas lëshimit nga kampet, vazhduan përplasjet ndërmjet…

Si e shkaktoi pandemia një valë të madhe të urisë në Evropë?

Jeta nuk ishte e lehtë për Patrician, madje edhe para periudhës së…

Sot pritet vendimi për rastin “Thesari”

Në Gjykatën Themelore Penale sot pritet aktvendimi për rastin “Thesari”. Kjo lëndë…

Nuk merren masa ndaj profesoreshës Besiana Mehmedi

Komisioni disiplinor i Fakulteti të Arteve në UT nuk ka marrë asnjë…