Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij.

Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg.

47-vjeçari kishte shkuar në vendin e punës tanimë të së ndjerës.

Sipas raportimeve të mediave gjermane, bëhet e ditur se burri kishte qenë i dehur kur e kishte qëlluar 44-vjeçaren.

Shqiptari u arrestua dhe u dërgua në paraburgim, u bë e ditur nga një komunikatë e përbashkët e Policisë së Ravensburgut dhe prokurorisë së Konstanzës.

Organet e rendit bëjnë të ditur se po punohet për zbardhur krimin.

Sipas tyre, dyshohet se ngjarja ishte parë nga ana e dëshmitarëve, por se ishin larguar nga vendi i ngjarjes para se të mbërrinte policia.

Policia i fton të gjithë ata që kanë informacione lidhur me ngjarjen që të japin ndihmën e tyre lidhur me rastin.

Gruaja ka vdekur në vendin e ngjarjes.

Motivet e ngjarjes tragjike ende mbeten të paqarta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Në Maqedoninë e Veriut do të kontrollohet prejardhja e pasurisë

Javën e ardhshme, një grup pune i ministrave do të paraqesë versionin…

Trump: Biden na ka sjellë në prag të Luftës së Tretë Botërore

Ish-Presidenti Donald Trump çeli fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit…

Ndryshojnë çmimet e karburanteve në RMV

Çmimi i benzinave në Maqedoni do të ulet për 2,5 denarë, ndërsa…

Mickovski: Dorëheqje duhet të jep komplet Qeveria, Rashkovski duhet të përfundoj në burg

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski derisa komentoi dorëheqjen e Dragi Rashkovskit deklaroi…

Zelensky do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3 maj

Presidenti ukrainas Vlodymyr Zelensky, do t’i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë më 3…