Një diplomat rus u gjet i vdekur afër ambasadës shtetërore në Berlin, njoftoi policia.
SPIEGEL raporton se ai u gjet i vdekur më 19 tetor në trotuar pranë ambasadës. Sipas raportimeve, ai ka rënë nga kati i sipërm.

Rusia Today raporton se një 35-vjeçar, i punësuar në ambasadë, ka rënë nga dritarja.
Sipas gjermanes “Spiegel”, ai ka punuar si sekretar në misionin diplomatik rus.

Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë njoftoi se kishte informacion për vdekjen e punonjësit të ambasadës ruse, por nuk pranoi të publikonte detaje për shkak të privatësisë së të dhënave të atij personi, transmetojnë mediat.

“Bild” thekson se shërbimet gjermane të sigurisë e kanë shënuar 35-vjeçarin si një spiun që punonte për Shërbimin Federal të Sigurisë Ruse./L.Sh

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shqipëria me mungesa në Ligën e Kombeve

Mbrojtja pa Gjimshitin, Kumbullën dhe Dermakun Ndeshjet vendimtare, dy të fundin e…

Rusia dhe Ukraina mbajnë stërvitje ushtarake, NATO kritikon vendosjen e trupave ruse në kufi

Rusia dhe Ukraina kanë zhvilluar stërvitje ushtarake brenda një periudhe të njëjtë…

Tërmet me magnitudë prej 5.3 ballësh në Kroaci

Një tërmet është ndjerë në pjesën qendrore të Kroacisë. Siç raporton qendra…

Presidentja e Gjeorgjisë për krizën në Ukrainë: Duket sikur Putin po shkatërron “të gjithë vendin”

Presidentja e Gjeorgjisë Salome Zourabichvili i tha Jake Tapper të “CNN” se…

Petkov: Shkupi të pranojë propozimin francez

Kryeministri bullgar në largim, Kiril Petkov tha të dielën se propozimi francez…