Është gjetur para pak çastesh trupi i pajetë i një 18 vjeçari nga Gostivari në ujërat e lumit Vardar mes fshatërave Forinë – Çegran, njofton Flaka nga burime policore.

Jo zyrtarisht, siç mëson Agjencia e Lajmeve “FLAKA” personi i mbytur në ujrat e lumit “Vardar”, mendohet të jetë një 18 vjeçar i komunitetit rom.

Ai ka rënë në “Vardar” të Premten rreth orës 15 e 45 minuta.

Personi që ka paraqitur rastin në policinë e Gostivarit, banorë i fshatiit Turçan i Vogël, u ka thënë uniformave blu se e ka parë personin duke e marrë lumi.

Bazuar në këtë informacion Policia, një ekip i Ndihmës së Shpejtë dhe Zjarrfikësve të Gostivarit menjëherë kanë dalë në terren.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…