Është gjetur i vdekur në lumin Vardar në Shkup, Astrit Ismaili nga Gostivari i cili më 10 prill u raportua si i zhdukuar.

Sipas MPB-së, është konfirmuar identiteti i të ndjerit i cili më herët u denoncua si i zhdukur.

“Sot, rreth orës 09:00 në SPB Shkup është denoncuar se në ujërat e lumit Vardar në fshatin Jurumleri të Shkupit, është vërejtur një trup i një mashkulli. Pas ndërmarrjes së masave, është vërtetuar se bëhet fjalë për A.I (25) nga Gostivari i cili më 10.04.2023 është denoncuar si i zhdukur”, thuhet në raportin policor.

Me urdhër të prokurorit publik, trupi i të ndjerit është dërguar për abduksion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

NATO refuzon propozimin e Rusisë

NATO nuk dëshiron të nisë garën e re në armatim pas skadimit…

Përurohet në Bllacë “Muri i Kujtimit”

Në memorialin “Bllaca’99”, në Han të Elezit, është përuruar “Muri i Kujtimit”.…

Norvegjia do t’i sigurojë Ukrainës dy sisteme të mbrojtjes ajrore NASAMS

Norvegjia do t’i sigurojë Ukrainës dy sisteme të mbrojtjes ajrore NASAMS në…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

U shtir si instruktor dhe trajnonte ushtarët e Kievit, spiuni rus arrestohet nga Shërbimi Sekret i Ukrainës  

Kievi ka njoftuar se ka arrestuar burrin që ishte infiltruar pranë forcave…