Policia bën të ditur se gjatë ditës së djeshme policët kanë kontrolluar objekt në territorin e Bashkisë së Shkupit.

Sipas njoftimit, brenda lokalit janë kontrolluar mbi 20 persona nga ku janë arrestuar A.S (19), F.A (25), A.A (24) nga Shkup, A.M (26) nga Manastiri, D.G (27) nga Kumanova dhe M.M (2) nga Gostivar.Po ashtu ka pasur edhe një i mitur nga Shkupi, ndërsa te persona janë gjetur kokainë, amfetaminë, marihuanë dhe materie e bardhë.

Pas dokumentimit të rastit, nga policia paralajmërojnë kallëzime penale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Këto janë humbjet ushtarake të Rusisë, deri më tani në Ukrainë

Kur jemi në ditën e katërt të agresionit rus, autoritetet ukrainase kanë…

Arrijnë në Shkup dy aeroplanët me trupat e viktimave të aksidentit në Bullgari

Dy aeroplanët që bartin trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari…

Haxhi këtë vit do të kryhet por vetëm nga muslimanët që jetojnë në Arabinë Saudite dhe që janë me kombësi të ndryshme

Lajm i fundit zyrtar: Haxhi këtë vit do të kryhet por vetëm…

Koronavirusi mbush kapacitetet e spitalit të Strumicës

Rritja e numrit të pacientëve të infektuar me COVID-19 i mbushi kapacitetet…

Tre vjet burg gjeneralit serb se spiunoi në SHBA

Gjykata e Lartë e Beogradit dënoi të premten Momcilo Perisiç, me tre…