Gjatë 24 orëve të kaluara në nivel të gjithë shtetit gjithsej 42 persona nuk e kanë respektuar orën policore, ndërsa prej tyre 32 janë arrestuar, bëri të ditur sot Ministria e Punëve të Brendshme.

Prej atje informojnë se 53 personave iu janë dhënë vendime për izolim, ndërsa 76 persona kanë nënshkruar deklarata për vetizolim.

“Nga ana e nëpunësve policorë janë bërë kontrolle te personat në izolim dhe vetizolim, me çka nuk janë evidentuar persona të cilët nuk e kanë respektuar masën e izolimit dhe vetizolimit”, informojnë nga MPB-ja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…