Një person i armatosur qëlloi dhe vrau pesë burra dhe një grua në një qendër private rehabilitimi në Meksikën perëndimore, thanë autoritetet lokale.

Zyra e prokurorit në shtetin perëndimor të Jalisco tha se sulmi ndodhi në lagjen Tlakepaque, një periferi e Guadalajara, raportoi ap.

Jalisco është shtëpia e kartelit të drogës me të njëjtin emër dhe shteti ka parë shkëmbime zjarri dhe vrasje midis fraksioneve rivale të kartelit të Guadalajara për shumë vite.

Në sulm kanë marrë pjesë disa persona, por prokuroria nuk ka dhënë më shumë informacion dhe as nuk dihet motivi i këtij krimi.

Kartelet e drogës kanë sulmuar qendrat e rehabilitimit më parë, kryesisht për të vrarë përdoruesit e drogës ose tregtarët e lidhur me bandat rivale.

Dy vjet më parë, në shtetin Guanajuato, një sulmues vrau 27 persona në një qendër rehabilitimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

OSBE: Zgjedhjet ishin transparente dhe të qeta

Transparente dhe të qeta i përshkroi misioni i OSBE zgjedhjet e zhvilluara…

Haxhiu takohet me Komandantin e KFOR-it, flasin për prioritetet në sistemin e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, këtë të hënë priti në takim komandantin…

Publikohet metodologjia e regjistrimit të popullsisë

Enti Shtetëror i Statistikës publikoi metodologjinë e regjistrimit të popullsisë, vendbanimit dhe…

Ruskovka nuk beson se Mijallkov ka qenë i sëmurë

Prokurorja Villma Ruskovska para pak çastesh deklaroi se nuk beson ish-shefi i…

Mijëra ushtarë, 77 aeroplanë, 90 helikopterë,…: Të dhënat e fundit që tregojnë humbjet dhe dëmet e shkaktuara ushtrisë ruse nga Ukraina

Përveç mbi 12 mijë ushtarëve të vrarë, Ukraina thotë se kanë bërë…