Gjashtë persona u vranë pasi dy avionë të vjetër ushtarakë u përplasën dhe u rrëzuan pasditen e së shtunës gjatë një shfaqjeje ajrore në Dallas.

“Sipas ekzaminuesit tonë mjekësor të qarkut Dallas, ka gjithsej 6 viktima nga incidenti i djeshëm i Wings mbi incidentin e shfaqjes ajrore në Dallas”, thuhet në cicërimin e gjykatësit të qarkut të Dallas, Clay Jenkins. Ai tha se autoritetet po vazhdojnë punën për identifikimin e viktimave, shkruan AP.

Pamjet e publikuara shfaqën copa të avionëve të shpërndara brenda perimetrit të aeroportit “Dallas Fire-Scue”, por nuk është raportuar për të lënduar në terren.

Zyrtarët nuk specifikuan se sa njerëz ishin brenda secilit aeroplan, por Hank Coates, president i kompanisë që organizoi shfaqjen ajrore, tha se në avionin B-17 Flying Fortress, zakonisht ka një ekuipazh prej katër deri në pesë persona. Tjetri, aeroplani luftarak P-63 Kingcobra, ka vetëm pilotin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Vendos KQZ: 303 vendvotime shkojnë në rinumërim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë unanime ka vendosur që të miratojë…

Pasi ndihmuan Shqipërinë, FSK-ja bashkë me zjarrfikësit kthehen në Kosovë

Një pjesë e Forcave të Sigurisë së Kosovës bashkë me ekipet e…

Arsim Bajrami viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: Një betejë e fortë ligjore po na pret, për të dëshmuar pafajësinë e tyre

Ish ministri i arsimit, Arsim Bajrami ka njoftuar se ka qëndruar për…

Raportohet se trupat amerikane të NATO-s janë vendosur në veri pas dështimit të negociatave në Bruksel

Trupat amerikane në kuadër të NATO-s janë vendosur përgjatë rrugëve kryesore në…

Si bëhen punësimet në vendin tonë

Para disa orëve, në njërin nga përgjimet e publikuara nga El Cheka,…