Hulumtimi i fundit i publikuar i IRL (Investigative Reporting Lab) është objekt i një hetimi të një prej klinikave private më të mëdha në vend dhe pronarit të saj, doktor Zhan Mitrev shkruan dailyzonews.com transmeton Tetovasot. Ky hulumtim bazohet në 24 raportime të qytetarëve nga Maqedonia dhe Kosova që janë hetuar dhe verifikuar për më shumë se 22 muaj.
Hulumtimi ndjek rrugën dhe metodologjinë e funksionimit të një prej mjekëve më të paguar në vend. Nëse metoda e hemofiltrimit që u tarifua nga tre deri në pesë mijë euro në klinikën e Zhan Mitrev u miratua për trajtimin e Covid-it dhe tema të tjera të diskutueshme që lidhen me pronarin e klinikës, mund të gjurmohen në hulumtimin më të fundit të IRL.

Shënim: Ajo që do të shihni në këtë hulumtim mund të jetë zemërthyese për ato familje që kanë humbur dikë në betejën kundër Covid-19.(Tetovasot)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti pranon urime nga kryeministri Rutte: Holanda mbështetë Kosovën në përpjekjet për luftim të korrupsionit dhe sundim të ligjit​

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër urim nga…

Kurti: Kosova dhe Shqipëria janë dy vende “si një lis me dy degë”

Kryeministri Albin Kurti ka thënë që përkundër që sot po mbahet mbledhja…

ShBA -25 kongresmenë i kërkojnë Blinken t’i bëjë presion Izraelit

Me anë të një letre 25 kongresmenë demokratë i kanë bërë thirrje…

Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare, shkak situata me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të thërras mbledhjen e Këshillit të…

Kurti bashkëbisedon me avokatët mbrojtës të të burgosurve në Hagë

Kryeministri Albin Kurti sot bashkëbisedoi me të gjithë avokatët dhe bashkavokatët e…