Redaktori i televizionit 24 në Shkup, Sead Rizvanoviq ka reaguar pas publikimit të video materialit nga portali “Lider” ku siç thuhet kryetari i komunës së Shuto Orizarës, Kurto Dudush nga radhët e LSDM-së rrëmben dhe rrah një person.

Gazetari boshnjak kërkon reagim të menjëhershëm të kryeministrit Zaev.

“Regjistrim skandaloz, dhe nëse edhe për këtë nuk ka reagim, atëherë kryeministër Zaev po hyni në ujëra të rrezikshëm ku fundi është afër”, ka shkruar Rizvanoviq në facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ruskoska: Janeva ka formatuar celularin dhe janë fshirë të gjitha të dhënat

Kryeprokurorja e Prokurorisë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion Vilma Ruskovska ka…

ASH-Alternativa firmosën marrëveshjen për koalicion

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa nënshkruan marrëveshjen e koalicionimit me moton “shteti…

Sela: Negociatat me “Besën” dhe “Alternativën”, në rrugë të mbarë

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela thotë se negociatat me Lëvizjen…

Aksioni policor në Haraçinë, sekuestrohen 2.2 kilogram heroinë

Polica e Shkupit me një urdhër gjyqësor ka bërë bastisje në një…

Një 14-vjeçare nga Labunishta e Strugës ndërroi jetë gjatë rrugës për në Shkup, do të testohet për Covid-19

Një vajzë 14-vjeçare nga fshati Strugë e Labunista vdiq këtë mëngjes gjatë…