Janë sanksionuar 12 vozitës të motorëve të cilët kanë organizuar “gara të kundërligjshme” në rajonin e Shkupit, ndërsa përkohësisht janë marrë tre motoçikleta në kuadër të kontrollit policorë.

“Sektori për punë komunikacioni pranë Byrosë për siguri publike në koordinim me Sektorin për siguri në komunikacionin rrugor pranë Sektorit të Punëve të Brendshme Shkup më 19/20.07.2020

në periudhën prej orës 18:00 deri në orën 20:00 ka realizuar kontroll për zbulimin e shoferëve të motorëve të cilët organizojnë “gara të kundërligjshme” në rajonin e Shkupit, kumtoi sot MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…