Veprimtari kërçovar Gafurr Adili ka komentuar bisedat e përgjuara të kreut të BDI, Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferit ku përmendnin emrin e tij.

Ja postimi i Adilit në fb:

KJO ËSHTË PASURIA IME E VETME! (Tallja e Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferrit, se unë i paskam mbajtur dy punë,
nuk më ulë, por përkundrazi…., më lartëson)

– Këtë shtëpi e ndërtova atëherë kur i punoja dy punë (1985-1990), siç tallen Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferri në njërën nga “bombat” e publikuara nga El Cheka;

– Edhepse isha jurist, madje edhe magjistër i shkencave juridike (që në moshën 25 vjeçare), në Zvicër isha i detyruar të punoja në fabrikë (nga ora 07-17) dhe pastaj (nga ora 19-23) te një restorant, ku vërtetë laja pjata, siç tallen Musa Xhaferri dhe Ali Ahmeti, por që ky i fundit (A.A.) gënjen se i paskam ra bojlerit me kokë;
– Pas viteve 90-të, me gjithë qenien t’ime, iu përkushtova çështjes politiko-kombëtare dhe shtëpija ngeli kështu…. (siç e shifni në foto),

e papërfunduar…., por me kushte optimale për të banuar pa asnjë brengë e shqetësim; sepse, e kam ndërtuar me djersën e ballit dhe jo duke e vjedhur popullin t’im, siç kanë bërë e po bëjnë, jo vetëm Ali Ahmeti dhe banda e tij DUI, por të gjithë politikuajt mafiozë të trekëndëshit Tiranë-Shkup-Prishtinë, të cilët shumë shpejt do ta vjellin djersën dhe gjakun e popullit shqiptar të Shqipërisë Etnike; sepse, e kam thënë disa herë dhe po e ripërsëris se,
JO GJITHËMONË KUNGULLI NOTON MBI UJË!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…